مشکل انزال دردناک آقایان |علت انزال (دردناک) مردان + پیامدها و راه های درمانی آن!!

https://bayanbox.ir/view/6385951642283925289/%D8%B9%D9%84%D8%AA-%D8%A7%D9%86%D8%B2%D8%A7%D9%84-%D8%AF%D8%B1%D8%AF%D9%86%D8%A7%DA%A9-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D9%86-%D8%B9%D9%84%D9%84-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86.gif

انزال دردناک اثرهای بسیار جدی بر روی روابط جنسی شما دارد

 

انزال دردناک در مردان (آقایان) علاوه بر اینکه ، بر روی  نوع رابطه جنسی تاثیر می گذارد، ممکن است نشان دهنده وجود یک مشکل جدی در بدن مرد باشد و باید مورد توجه قرار بگیرد. در ادامه به مهم ترین علل انزال دردناک اشاره می شود. با این مطلب  موافق باشید

 

انزال دردناک که  dysorgasmia یا  orgasmalgia هم نامیده می شود ، ممکن است منجر به ناراحتی خفیف یا درد شدید در زمان رسیدن به انزال یا  بعد از آن شود. این درد آلت تناسلی، کیسه بیضه و ناحیه پرینال-- perineal را در بر می گیرد.

 

--پرینال perineal یا perianal :ناحیه مابین واژن  و مقعد در زنان و بین آلت تناسلی و مقعد در مردان را ناحیه پرینال نامیده میشود.

 

این نکته حائز اهمیت است که انزال دردناک  تاثیرات جدی بر روی روابط جنسی شما می گذارد. این مطلب را تا آخر بخوانید آنگاه متوجه خواهید شد چرا نباید انزال دردناک  را نادیده بگیرید و چرا در رابطه جنسی اهمیت زیادی دارد.

 

در ادامه به 9 علت رایج مربوط به انزال دردناک اشاره می کنیم:

 

1. انزال دردناک بر( اثر پروستاتیت ) Prostatitis 

پروستاتیت prostatitis به التهاب یا عفونت غده پروستات گفته می شود . پروستاتیت رایج ترین مشکل اورولوژی--  در بین مردان زیر 50 سال می باشد.

پروستاتیتممکن است که  باعث ادرار دردناک یا تکرر ادرار شود ، بنابراین این امکان وجود دارد که پروستاتیت به جای عفونت  مجاری ادرار اشتباه گرفته شود. دیگر  نشانه های پروستاتیت عبارتند از : درد ناحیه پایین شکم و مشکل در رسیدن به نعوظ...

  

عوامل تشدید کننده پروستاتیت عبارتند از: 

دیابت

سیستم ایمنی ضعیف شده

پروستات  بزرگ شده خوش خیم

رابطه مقعدی

استفاده از کاتتر ادراری  یا سوند ادراری  urinary catheter

 

کاتتر ادراری یا سوند ادراری urinary catheter چیست؟!

لوله باریک، توخالی و انعطاف‌ پذیری است که برای جمع‌آوری ادرار، درون مثانه قرار داده می‌شود. به همین پروسه گذاشتن این لوله در علم پزشکی کاتتراسیون یا سونداژ می‌گویند .

 

اورولوژی urology چیست؟

علمی است که از بیماری و اختلالات و درمان سیستم ادراری در مردان و زنان و نیز اختلالات  تناسلی و ناتوانی جنسی و ناباروری  در مردان بحث می کند.

  

2. انزال دردناک بر اثر جراحی

برخی از انواع جراحی ها ممکن است  باعث بروز عوارض جانبی، از جمله انزال دردناک ، شود. یکی از این جراحی ها پروستاتکتومی رادیکال radical prostatectomy می باشد ، در این جراحی تمام پروستات و یا بخش هایی از بافت های مجاور آن برداشته می شوند. این جراحـی برای درمان سرطان پروستات استفاده می شود. خطرات این جراحی عبارت مشوند از : اختلال نعوظ ، درد آلت تناسلی و درد بیضه . جراحی مربوط به درمان فتق hernia نیز باعث انزال دردناک می شود.

 

برخی عوارض جانبی مربوط به جراحی موقت هستند و  به آرامی بهبود پیدا می کنند. پزشک ویژگی های شرایط شما را ارزیابی می کند  تا روش های درمانی را بررسی کند. روش های درمانی در این شرایط عبارتند از مصرف داروها یا جراحی بیشتر از حد معمول!

 

3. انزال دردناک بر اثر (کیست ها و سنگ ها)

احتمال بروز کیست ها و سنگ ها در مجرای انزالی وجود دارد. این کیست ها یا سنگ ها می توانند باعث انسداد انزال ، ناباروری و انزال دردناک می شوند..

 

انسداد در فرایندی به نام  تراشیدن پروستات از راه مجاری انزال transurethral resection of the ejaculatory ducts (در این  روش قسمتی از بافت پروستات را باه کمک جراحی بر می دارند) برطرف می گردد.

  

4. انزال دردناک بر اثر (مرف) داروهای ضد افسردگی

برخی از داروهای ضدافسردگی باعث  اختلال در عملکرد جنسی و از جمله درد در هنگام انزال می شوند. داروهایی که بیشترین عوارض جانبی  را بر روی مسائل جنسی شما می توانند داشته باشند عبارتند از:

 

  1. •    مهار کننده های  بازجذب انتخابی سروتونین selective serotonin reuptake inhibitors یا SSRI
  2. •    مهار کننده های بازجدب سروتونین  و نوراپی نفرین 
  3. •    داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای و (تتراسایکلین ها )
  4. •    مهار کننده های مونوآمین اکسیداز

پس اگر در این شرایط که قرار دارید، مصرف داروها را بدون مشورت با پزشک متوقف نکنید. انجام این کار ممکن است افسردگی شما را بدتر از قبل سازد.

با پزشک مشورت کنید تا یک داروی جایگزین  مناسب پیدا کنید. یافتن داروی مناسب با میزان مصرف درست ممکن است کمی نیاز به زمان بیشتری داشته باشد.

 

مهارکننده‌های بازجذب سروتونین با نام مخفف اس‌اس‌آرآی‌ها (SSRIs)دسته‌ای از داروهای ضد افسردگی هستند که برای درمان  افسردگی و برخی از انواع اختلالات اضطرابی و اختلالات شخصیتی کاربرد دارند.

 

توجه داشته باشید که داروهای ضدافسردگی باعث اختلال در عملکرد جنسی و درد در هنگام انزال می شوند و این یکی از دلایل انزال دردناک تان است!

 

5.انزال دردناک بر اثر نوروپاتی پودنتال Pudendal neuropathy 

نوروپاتی پودنتال شرایطی را می گویند که بر اثر آن آسیب هایی به یک عصب در قسمت لگن وارد می شود. این امر ممکن است منجر به درد واژینال و یا درد  در مقعد شود. عواملی که می توانند باعث نوروپاتی پودنتال شوند، عبارتند از: آسیب دیدن ، دیابت و مولتیپل اسکلروز یا ام اس multiple sclerosis.

 

در این شرایط  دقت داشته باشید که مسدود کننده های عصبی، عوامل بی حس کننده و استروئیدها می توانند به کنترل درد کمک کنند.فیزیوتراپ هم می تواند تمریناتی به شما آموزش دهد که به تقویت ماهیچه کف لگن کمک می کنند. در برخی موارد نیز  برای رفع عصب فشرده  جراحی لازم خواهد بود.

 

6.انزال دردناک بر اثر (سرطان پروستات)

گاهی سرطان پروستات بدون هیچ علامتی و نشانه ای ممکن است باعث انزال دردناک شود، با این دیگر علائم مربوط به سرطان پروستات عبارتند از: مشکل در دفع ادرار ، مشکل در نعوظ یا مشاهده خون در ادرار یا مایع منی.

 

روش های درمانی سرطان پروستات: درمان به نوع ، میزان پیشرفت و سرعت پیشروی سرطان بستگی دارد. بعضی سرطان های پروستات خیلی به آرامی رشد می کنند و به درمان کم و نظارت نیاز دارند.

 

سرطان پروستات با پرتو درمانی ، هورمون درمانی ، واکسن درمانی و شیمی درمانی قابل درمان خواهد بود. جراحی نیز برای برداشتن پروستات و قسمت هایی از بافت اطراف آن نیاز خواهد بود. (جراحی برای برداتشن پروستات)

  

7. انزال دردناک بر اثر تریکومونیازیس Trichomoniasis

تریکومونیازیس یک بیماری عفونتی مقاربتی است که ممکن است باعث سوزش و یا درد در هنگام ادرار شود.

 

تمام آنچه که برای درمان این شرایط لازم دارید استفاده از آنتی بیوتیک است. از آنجایی که تریکومونیازیس یک بیماری مقاربتی  بوده و همچنین قابل انتقال به دیگری  است، شریک جنسی باید بررسی شده و  تحت درمان قرار بگیرد.

 

8. انزال دردناک بر( اثر پرتو درمانی)

پرتو درمانی ناحیه لگن افراد می تواند منجر به اختلال نعوظ شود و انزال دردناک را به همراه داشته باشد. این عوارض جانبی مربوط به  پرتو درمانی معمولا موقتی هستند

 

نگران نباشید چون عوارض پرتو درمانی پس از تمام شدن دوره پرتو درمانی برطرف می شوند ، اما اگر عوارض آن به شکل یک مشکل مداوم و همیشگی در آمد با پزشک مشورت کنید.

  

9. انزال دردناک بر اثر (مشکلات روحی)

در برخی موارد علت انزال دردناک  را نمی توان مشخص نمود . اگر در زمان (خودارضایی )دچار انزال دردناک ن می شوید، ممکن است یک مشکل روحی عامل انزال دردناک باشد. برای بررسی بیشتر به یک درمانگر مراجعه کنید. 

  

چه زمانی برای انزال دردناک باید به (پزشک) مراجعه کرد؟

به خاطر انزال دردناک باید به متخصص اورولوژیست مراجعه کنید.با معاینه جسمی و انجام آزمایشات علت بیماری  تشخیص داده می شود.

 

انزال دردناک چطور تشخیص داده می شود؟ | تشخیص سریع انزال دردناک

برای تشخیص علت انزال دردناک یک معاینه جسمی کامل ، از جمله معاینه دیجیتال مقعدی انجام  می شود. در زمان مراجعه به پزشک آماده باشید تا سابقه های پزشکی خود را به طور کامل برای پزشک اعلام نمایید و به سوالات ایشان پاسخ دهید. مهم ترین سوالاتی که از شما پرسیده خواهد شد عبارتند از:

 

سوالاتی که پزشک برای تشخیص انزال دردناک از ما می پرسد!!

 

++ چند وقت است که در زمان رسیدن به ارگاسم دچار درد می شوید؟ 

++ این درد  چقدر طول می کشد؟ 

++ آیا انزال انجام می شود یا ارگاسم شما بدون انزال است (بدون مایع منی)؟ 

++ چه نشانه هایی دیگری مشاهده می کنید؟ 

++ آیا در زمان دفع ادرار دچار درد یا سوزش می شوید؟ 

++ آیا در حال حاضر داروی خاصی مصرف می کنید؟

++ آیا تاکنون تحت درمان سرطان قرار گرفته اید؟  (شیمی درمانی)

++ آیا سابقه بیماری سرطان پروستات  در خانواده شما وجود دارد؟ 

++ آیا دچار دیابت هستید ؟

 

آزمایش هایی که برای تشخیص انزال دردناک انجام می شوندشامل موارد زیر هستند: 

1.  آزمایش های ادرار برای تشخیص  عفونت

2.  تست مخصوص آنتی  ژن پروستات برای بررسی مشکلات پروستات ، از جمله سرطان

 

بسته به نتایج آزمایش ها، ممکن است آزمایش های دیگری مانند آزمایش خون یا آزمایش های تصویری نیاز باشد.

  

انزال دردناک برای مردان چه پیامدهایی دارد؟؟

انزال دردناک معمولا نشانه ای از یک مشکل بزرگتر  است که باید فورا درمان شود. درمان این مشکل از بروز پیامدهای جدیتر جلوگیری می کند. درمان  نکردن انزال دردناک اثرات منفی بر رفتارهای جنسی شما می گذارد.

  

روش درمان انزال دردناک مردان چیست؟

درمان انزال دردناک بستگی به علت آن خواهد داشت. بیماری های زمینه، مانند دیابت و ام اس نیز باید مورد بررسی قرار بگیرند.

 

برای درمان عفونت مصرف  آنتی بیوتیک های خوراکی لازم خواهد بود. داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی NSAID بدون  نسخه و داروهای ضد درد می توانند به کم شدن قابل توجه التهاب و تسکین درد کمک کنند.

 

و اما در مورد عفونت های جدی تر باید از آنتی بیوتیک های تزریقی استفاده کرد در برخی مواقع حاد حتی بستری شدن بسیار ضروری می شود.

 

 

 

- انزال دردناک علاوه بر اینکه بر روی نوع رابطه جنسی تاثیر می‌گذارد، ممکن است نشان دهنده وجود یک مشکل جدی در بدن مرد باشد و باید مورد توجه قرار ...
Dec 30, 2017 - زاؤن ویلینز، دکتر گراهام راجرز • ترجمه هامیک رادیان. انزال دردناک می‎تواند برای روابط مرد مضر بوده، عزت نفس وی را کاهش دهد، و لذت‎های زندگی را در او به ...
انزال های دردناک در مردان افرادی که انزال های دردآور دارند مشکوک به چند نوع بیماری هستند برای اطلاعات بیشتر در ادامه می توانید با 10 نکات مهم در مورد مردان زود انزالی و ...

- انزال دردناک یا ارگاسم همراه با درد در اندام تناسلی، که به آن دیس اُرگاسمی (dysorgasmia) یا اُرگاسمالژی (orgasmalgia) نیز گفته می شود، می تواند ...

- پروستاتیت باعث ادرار دردناک یا تکرر ادرار می شود، بنابراین این امکان وجود دارد که پروستاتیت به جای عفونت مجاری ادرار اشتباه گرفته شود.
- انزال دردناک می تواند برای روابط مرد مضر بوده، عزت نفس وی را کاهش دهد، و لذت ... مرد هنگام رابطه زناشویی انزال را احساس می کند، ولی مایع منی از مجرای ...
سلام. مدتی پیش به خاطر تنگ بودن مجرای ادرار عمل سیستوسکپی انجام دادم. قبل از عمل، دفع ادرار و خروج مایع منی هر دو دردناک بودند و بعد از عمل مشکل دف...
- انزال دردناک با نام های دیس ارگاسم ( ارگاسم سخت ) یا ارگاسمالژی ( ارگاسم با درد در اندام تناسلی ) شناخته می شود که از ناراحتی کم تا درد شدید هنگام ...
- یکی از اختلالات جنسی در مردان اختلالات انزال می باشند. خود اختلالات انزال به 5 گروه تقسیم می شوند: انزال زودرس، انزال دیررس، انزال پسگرد، انزال ...
[sbu_post_image]. انزال دردناک. بیشترین اختلالات جنسی که از جمله شایع ترین هم هستند اختلال در میل جنسی ، اختلال نعوظ و اخنلال انزال است ...
سلام خسته نباشید پسر 18 ساله ای هستم که اواخر بعد از انزال در خواب دچار درد شدیدی میشم قبلا خودارضایی میکردم اما الان خیلی کم یا کلا ندارم میخاستم ...
- ... مرکزی زیر شکم ۳-در اطراف آلت تناسلی، اسکروتوم، یا کمر ۴-در حین یا بعد از انزال اگر درد لگن، ادرار یا انزال دردناک دارید، به پزشک مراجعه کنید.
Dec 26, 2017 - انزال دردناک علاوه بر اینکه بر روی نوع رابطه جنسی تاثیر می گذارد، ممکن است نشان دهنده وجود یک مشکل جدی در بدن مرد باشد و باید مورد توجه قرار ...

درد هنگام انزال ( Ejaculation ) ... حلقه ی پیرا پوست ( Prépuce ) = بیماری فیموسیس ( Phimosis ) چنین تنگی و چسبندگی خیزش را دشوار و آمیزش را دردناک می کند.شیوع اختالل مقاربت دردناک. /۲. ۵. درصد بود. -. متغیرهای. زمینه. ای سن، مدت ازدواج، سطح تحصیالت، بیماری طبی، مصرف داروی طبی، بیماری روان. پزشکی، مصرف.انزال دردناک : انزال دردناک معمولا ناشی از عفونت های غده پروستات است که فرد هنگام خروج مایع منی دچار سوزش از مجرای ادرار می شود که گاه بیماران آن را به آب داغ تشبیه می ...

- احساس درد هنگام انزال یا انزال دردناک می تواند باعث آسیب رسیدن به روابط و تضعیف عزت نفس شده و یکی از لذت های زندگی را به منبع ناامیدی تبدیل ...
1-انزال دردناک. 2- انزال دیررس ... 5-عدم انزال.در ادامه با گزینه سوم یعنی اختلال انزال بیشتر آشنا خواهید شد. فرآیند انزال در مردان تحت کنترل سیستم عصبی خودکار است.
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
آخرين مطالب
Designed By big20.blog.ir Copyright © 2020