روش (معاینه) دستگاه <تناسلی> مردان | آموزش (چکاپ) بیضه ها + نکته های (بهداشتی) آلت تناسلی مردان

https://bayanbox.ir/view/4291856891644569118/%D9%85%D8%B9%D8%A7%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%AA%D9%86%D8%A7%D8%B3%D9%84%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A2%D9%84%D8%AA-%DA%86%DA%A9%D8%A7%D9%BE-%D8%A8%DB%8C%D8%B6%D9%87-%D8%A8%D9%87%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA.jpg

درباره معاینات دستگاه تناسلی مردان (آلت مردانه)
تعداد بسیار زیادی از مردان هیچوقت به پزشک متخصص دستگاه تناسلی مراجعه نمی‌کنند!! کاربرات سایت سوالاتی از ما پرسیده بودند: آیا این کار  (معاینه آلت)هر 6 ماه در سال یکبار لازم است؟ و آیا درد کردن قسمتهای زیر شکم علامت خطری برای مردها است؟ و آیا دستگاه تناسلی مردان هم نیاز به معاینه شدن سالیانه دارد؟؟

و... و... . کاربران زیادی سوال کرده بودند و دائم این سوال ها را به ایمیل بنده می فرستادند. به دنبال فرصتی بودم که در این باره توضیحاتی رو خدمت شما بدم. پس خواهشمندم با این مطلب از سایت همراه باشید..

 

پبشنهادی برای شما: (دانلود آموزش 6 روش برای بزرگ کردن طول و قطر اندام تناسلی مردان)

 


بازم به ذکر است که از نظر بررسی سلامت بیضه‌ها و پروستات، همه مردان احتیاج به آموزش هایی دارند. باید به بیماران یاد دهیم چطور بیضه خودشان را  معاینه کنند. مخصوصا " کسانی که بیضه نزول نیافته دارند. این افراد باید اولین معاینه خودشان را در سن بلوغ شروع کنند.

 

علایم و نشانه های  سرطان بیضه چیست؟
مرد جوان وقتی احساس کرد بیضه اش رشد کرده و  بزرگ شده باید فورا  به دکتر مراجعه کند. این سرطان خوب به درمان جواب می‌دهد. فقط باید به موقع تشخیص داده و پیگیری شود.


آیا سرطان بیضه درد و علایم هشدار دهنده ای  هم دارد؟
نه متاسفانه درد ندارد و سرطانی است که علایم دیررس نشان می‌دهد.


آیا سرطان بیضه را می توان بهبود بخشید؟
البته.. با تشخیص دادن به موقع البته به کمک شیمی درمانی و رادیوتراپی مریض خوب می‌شود و حتی می‌تواند بچه دار شود. بنابرانی اولین نکته این است که ما زودتر این مسئله را به پزشک گزارش دهیم.


از مردهایی که مبتلا به  سرطان بیضه بودند چگونه اسپرم جدا می‌شود و اینکه آیا این اسپرم‌ها می‌تواند در باروری موثر باشد؟
برای این منظور از اسپرم منجمد شده آنها استفاده می‌شود ، چون تحرک اسپرم منجمد شده کم است؛ اما بوسیله درمانهای ART (‌درمانهای ناباروری) به راحتی این فرد می‌تواند بچه دار بشود.


درباره سرطان پروستات چطور؟ ، برای تشخیص آن مردان به معاینه سالانه احتیاج دارند؟
اگر در خانواده کسی، سابقه بیماری سرطان پروستات وجود داشته باشد، باید سالیانه تحت معاینه قرار گیرد. ولی این کار به همه توصیه نمیگردد.


آیا درد کردن زیر شکم مرد می‌تواند نشانه ای از خطر باشد؟؟
درد علامت دیررس سرطانهای مردان است /  اصولا" درد در سیستم ادراری - تناسلی خیلی علامت برجسته‌ای نیست و آنچه خیلی مهمتر از درد است و باید سریعتر بررسی شود
وجود خون در ادرار است. بعضی مواقع این تغییر رنگ ادرار شاید میکروسکوپی باشد ، ولی به هر صورت کسی که احساس می‌کند ادرارش تغییر رنگ پیدا کرده باید زود باید به پزشک مراجعه کند.


چه رنگ ادراری خطرناک است؟
اگر ادرار زرد رنگ شود نشانه کم آبی بدن است؛ ولی اگر رنگ قهوه‌ای شبیه به رنگ نوشابه پیدا کند علامت هشدار دهنده‌ای است.خیلی از مریض‌ ها چون درد ندارند فکر می‌کنند تغییر رنگ ادرارشان گذراست؛ ولی این را نباید سرسری بگیرند.


بیماری سرطان پروستات در کشور ما (ایران) نسبت به 10 سال قبل ، زیادتر شده یا کمتر؟ (بر اساس گزارشات و آمار بیماران جدید سرطانی پروستاتی):
در بین افراد مسن نسبت به 10 سال گذشته بیشتر شده ؛ این افزایش یا به علت روش زندگی و نوع تغذیه و اشتغال و نوع فعالیت‌های روزانه است یا امکان کشف آن بیشتر شده ،  ولی نسبت به 10 سال گذشته این سرطان خیلی بیشتر شده است. و باید زودتر تشخیص و مورد پیگیری هال لازم قرار بگیرد..


بیماران پروستاتی بیشتر با  نشانه های ادراری مراجعه می‌کنند یا تناسلی؟
بیشتر و معمولا " با علامت‌های ادراری مراجعه می‌کنند که در بررسی متوجه سرطان پروستات می‌شویم.


آیا غربالگری خاصی در کشور ایران برای این سرطان (پروسطات) وجود دارد؟
خوشبختانه یا متاسفانه در کشورهای دیگر دنیا این سرطان  در مراحل ابتدایی تر کشف می‌شود. نوعی غربالگری خاص که برای سرطان پروستات پیشنهاد می‌شود این است ، کسانی که ادرارشان قطع یا از شدت و فشارش کم می‌شود باید تحمل نکنند و باید خیلی سریعا به پزشک مراجعه نمایند ، چون این ممکن علامت زودرس سرطان پروستات یا نشانه تومور خوش خیم باشد... (فرهنگ سازی پزشکی)


برای تشخیص سرطان پروستات ، معاینه ی بالینی بهتر جواب می‌دهد یا احتیاج به آزمایش های تکمیلی هم دارد؟
در کار تشخیص بیماری ، معاینات بالینی خیلی کمک می‌کند ، اما از نظر پاراکلینیکی ، سونوگرافی (ترانس لکتار) و آزمایش  PSA   هم تشخیص خوبی است .


برای تشخیص قطعی بیماری آیا نمونه گیری صورت می دهید؟؟
بله، در سالهای قبل چشم بسته نمونه برداری می‌کردیم ، اما حالا زیر نگاه سونوگرافی نمونه برداری دقیقتری انجام می‌شود. برای تشخیص قطعی باید بیو پسی‌های متعددی برداشته شود.


این سرطان بیشتر در چه سن و سال هایی خودش را نشان می‌دهد؟
در دهه پنجم و ششم زندگی، منتهی همه مریضها نوع سرطانشان یکسان نیست.


پس بنابراین شما بررسی سالانه را فقط برای مردانی لازم می‌دانید که سابقه سرطان خانوادگی دارند، همینطور میباشد ؟
بله  دقیقا و کاملا همینطور است.

 

در مورد بهداشت دستگاه تناسلی مردانه ، شستشوی مداوم و زدودن موهای زائد آن در عین سادگی بسیار موثر خواهد بود. همچنین بهتر است دستگاه تناسلی را پس از هربار شستشو حتما خشک کنیم زیرا مرطوب بودن آن موجب فراهم شدن محیط مناسبی برای رشد عوامل بیماریزا خواهد بود. 

 

چکاپ بیضه‌ها آیا برای هر مردی لازم است؟؟

معاینه نمودن بیضه‌ ها یکی از موردهایی است که باید جزء کارهای روتین هر بار معاینه پزشکی مردها  قرار بگیرد. .اقعا می گویم باید اکیدا در مورد این امر مهم برای آقایان فرهنگ سازی مناسبی صورت گیرد.. علاوه بر معاینه توسط پزشک ، هر فرد خود نیز باید بتواند بیضه‌هایش را در فواصل منظم معاینه کند. معاینه بیضه‌ها فرد را از وجود احتمالی سرطان بیضه مطلع می‌نماید. سرطان بیضه یکی از شایع ترین تومورهای توپری است که در سنین 20 تا 35 سالگی بیشترین بروز را دارد. علت اصلی اهمیت به این سرطان و طراحی یک معاینه برای آن این است که سرطان بیضه هم مانند سرطان پستان ، در صورتی که زود تشخیص داده شود کاملا قابل درمان است ولی در صورتی که درمان نشود قابل سرایت به لنف نودهای تمام بدن و همچنین بافت ریه‌ها است.

 

در اینجا برخی از شرایطی که در آنها ریسک بروز سرطان بیضه بیشتر از جمعیت عادی است را عنوان می کنم:

  • سابقه فامیلی سرطان بیضه
  • سابقه بیضه نزول نکرده
  • وجود توده در بیضه
  • صدمه به اسکروتوم

 

چطوری خود فرد (مردان) می توانند بیضه هایشان را مورد آزمایش قرار بدهند؟؟

بهترین زمان برای این معاینه بعد از یک حمام است. زیرا  آب گرم اسکروتوم را شل می کند و بیضه ها پایین تر می آیند. بطور معمول یکی از بیضه ها از دیگری بزرگتر است و این مورد نگران کننده ای نیست. مردان جوان باید هرماه این معاینه را انجام بدهند. بهتر است اولین معاینه نزد پزشک انجام بگیرد تا او شما را با بافت طبیعی بیضه آشنا بکند. معاینه به شکل زیر انجام می‌شود:

1. هر بیضه را از زیر با یک دست ساپورت کنید و با دست دیگر آن را معاینه کنید.

2. هر بیضه را بین شصت و بقیه انگشتان بچرخانید. بیضه باید بافتی نرم داشته باشد، تقریبا مثل بافت یک تخم مرغ پخته، البته بدون پوست.

3. اپیدیدم مثل یک جسم ویرگولی به بالای بیضه ها چسبیده است. پس لمس این جسم ویرگولی شکل غیر طبیعی نیست.

4. باید در بیضه ها به دنبال یک توده، یا نودول بگردیم. غالبا در سرطان‌ها این نودول‌ها دردناک هستند.

5. هدف از این معاینات آشنا شدن شما با سایز ، شکل و وزن هر بیضه است. این اتفاق در معاینات مکرر شما می افتد و موجب خواهد شد هر تغییری را زود متوجه بشوید.

 

علامت‌ و نشانه های  بیماری سرطان بیضه کدامند؟

توده کوچک دردناک موجود در بیضه، بزرگ شدن اندازه سینه ها به صورت ناگهانی و زیاد یا درد در سینه ها، بزرگ شدن اندازه بیضه ها ، تجمع جدیدی از مایع یا خون در اسکروتوم دور بیضه ها ، درد در بیضه ها.

در صورتی که این علامت‌ها را در بیضه یافتید  باید به متخصص اورولوژیست مراجعه بکنید تا شما را سریع تر معاینه کند.

 

خب دوستان ببخشید که این پست یکمی طولانی شد..

 

در قسمت نهایی این پست توجه شما عزیزان را به نکات بهداشتی در رابطه با آلت تناسلی مردان جلب می کنم

آلت تناسلی قسمتی از بدن است که آقایان معمولاً حساسیت بیشتری برای محافظت از آن به خرج می دهند. به همین علت، این عضو از بدن نیاز به مراقبت های ویژه دارند. همه ما از اهمیت استفاده از کاندوم در برخی موقعیت های خاص آگاهیم ، اما مراقبت صحیح از آن لزوماً به همین جا ختم نمی شود. در این قسمت از آموزشی  که خدمتتان ارائه می دهم نکاتی برایتان عنوان مشود که به شما کمک میکنند به بهترین نحو از این عضو مهم تان (آلت تناسلی مردانه) نگهداری نمایید

.

مراقبت منظم از دستگاه تناسلی مردان:

 

اصلاح و نزافت اندام تناسلی مردان (موهای زائدو...)

برای خیلی از مردها، اصلاح و نظافت آلت تناسلی یک بخش ساده از برنامه مراقبتشان است در حالیکه برای خیلی های دیگر ، اینکار چیزی جز اذیت و آزار موقت نیست. اصلاح آلت تناسلی و زدن موهای آن فوایدی دارد ، اما در عین حال این اصلاح کردن ها و واکس زدن ها معایبی هم دارد که همان موقع خود را نشان نمی دهد:

 

فواید اصلاح کردن آلت تناسلی:

 

++ ارتقاء نظافت / کاهش رطوبت

++ تحریک کننده بودن از نظر جنسی

++ بالا بردن حساسیت حین سکس

++ تسهیل معاینه پوست

++ بزرگتر جلوه دادن آلت تناسلی (یکی از نکته های مهم برای بزرگتر دیده شدن الت تناسلی ما مردان است)

 

اگر دوست دارید سایز و قطر دستگاه تناسلی خود را بزرگتر کنید در اینجا 6 روش طبیعی وجود دارد که می توانید آنها را باهم به صورت یک جاا دانلود کنید..

 

معایب: اصلاح آلت تناسلی (اندام جنسی مرد)

++ خسته کننده

++ واکس زدن  شاید کمی (دردآور) باشد!

++ (واکس زدن) گران و پرهزینه است..

++ می تواند منجر به ایجاد جراحت و زخم بشود.

++ می تواند منجر به ایجاد شدن عفونت جدید یا پخش عفونت های قبلی باشد.

 

برای خیلی از زن ها ، آلت تناسلی مردانه اصلاح شده  و  واکس زده شده بسیار تحریک کننده تر و هیجان انگیزناک تر است.  اما در عین حال باید بدانید که هم اصلاح کردن و هم واکس زدن هر دو می تواند منجر به ایجاد جراحت یا التهاب فولیکول های موهای آلت تناسلی شده  و عفونت های ویروسی مثل تبخال تناسلی یا )   molluscum contagiosum نوعی بیماری پوستی که در آن برآمدگی های مدوری روی پوست ایجاد می شود که محتوی ماده نیمه مایع یا خمیری هستند  ) را پخش می کنند. حتی ایجاد عفونت های باکتریایی مثل استافیلوکوک مقاوم دربرابر متیسیلین نیز با استفاده از تیغ های اصلاح مرتبط شناخته شده است. همه اینها با مراقبت صحیح از آلت تناسلی تناقض دارد.

 

اگر ترجیح می دهید که آلت تناسلیتان را اصلاح نکنید و فقط با قیچی یا ماشین ریش تراش موهای آن را کوتاه کنید، مطمئن تر است. اما اگر ترجیح می دهید که موهای آنرا اصلاح کنید، بهتر است از چه وسیله ای استفاده کنید؟ استفاده از یک تیغ ریش تراشی ساده با کرم یا صابون اصلاح و بعد از آن استفاده از لوسیون افترشیو مرطوب کننده یا آب نمک گرم بهترین است. از ریش تراش های برقی و مواد شیمیایی برای برداشتن موها به هیچ عنوان استفاده نکنید. و آخر اینکه کار ، شاید دوست داشته باشید که بعد از اصلاح آنرا واکس هم بزنید . اشکالی ندارد فقط یادتان باشد که اینکار هم گران وهم خیلی دردآور میباشد.

 

شستشوی آلت تناسلی مردانه

آلت تناسلی ، عضو بسیار حساسی است ، و طی همه مراحل مراقبتی باید این نکته را خوب به خاطر داشته باشید. بنا به دلایلی عجیب ، خیلی از مردها فکر میکنند که برای تمیز کردن آلت تناسلی خود باید آن را حسابی با آب و صابون بسابانند تا تمیز شود. اما بهتر است بدانید که شستشو ساده با آب گرم و درصورت لزوم یک صابون ملایم برای این منظور کافی است. مردانی که ختنه نکرده اند باید پوست ختنه گاه را عقب برده و سر آت تناسلی را فقط با آب گرم، بدون صابون، شستشو دهند. حتماً پس از شستشو این محل را خوب خشک کنید.

هم شستشوی زیاد و هم شستشوی کم موجب بروز بالانیت ( التهاب سر آلت تناسلی ) می شود. اگر احساس ناراحتی در این قسمت کردید ، از مصرف صابون های عطردار یا ژل ها و مایع های شستشوی بدن خودداری کنید و به جای آن از آب نمک استفاده کنید. پوشیدن لباس جدید یا پودر لباسشویی جدید هم ممکن است موجب بروز ناراحتی شود. اگر این ناراحتی ادامه پیدا کرد ، حتماً به پزشک مراجعه کنید

.

معاینه خود (خودآزمایی اندام تناسلی مردان)

مردها ، مخصوصاً هنگامی که از نظر جنسی خیلی زیاد فعال باشند ، باید به طور منظم آلت تناسلی خود را معاینه کنند تا وجود سرطان بیضه یا عفونت هایی که از طریق رابطه جنسی منتقل می شود را تشخیص دهند. اما سوالی اینجاست که چند وقت یکبار باید اینکار صورت بگیرد؟ جواب این است.. که هیچ قانون خاصی برای آن وجود ندارد، اما یکبار در ماه به نظر کافی می رسد.

 

چراغ قرمزهای الت تناسلی مردانه را بشناسید

چراغ قرمزهای زیادی برای بیماری هایی که از نظر جنسی منتقل می شوند وجود دارد. از اینرو ، در معاینات خود خوب دقت کنید و بدانید که برخی از این بیماری ها، مثل کلامیدیه، می توانند هیچ نشانه و علامتی نداشته باشند. در چنین مواردی ، باید با شریک جنسی خود ، رک و واضح گفتگو کنید. اگر وی به چنین بیماری هایی مبتلا شود ، ممکن است شما بدون اینکه بدانید این بیماری را به او منتقل کرده باشید.

 

در زیر به برخی از علائم و نشانه های این نوع بیماری ها اشاره میکنیم:

+ خارج شدن ترشحاتی از آلت تناسلی: این ترشح می تواند غلیظ و زردرنگ یا رقیق و خیلی روشن باشد.

+ تغییر بو یا رنگ مایع منی

+ وجود خون در مایع منی یا ادرار (رنگ تیره)

+ احساس درد هنگام ادرار یا انزال

+ احساس درد در ناحیه لگن

+ زخم های سفلیسی (زخم های قرمز رنگ بدون درد) بر روی ناحیه دستگاه تناسلی، مقعد، زبان.

+ برآمدگی هایی رنگ گوشت یا قرمز رنگ، جوش یا زخم روی آلت تناسلی که ممکن است خارش داشته باشد یا نداشته باشد.

+ ایجاد زگیل یا برآمدگی های مشابه به رنگ گوشت روی ناحیه تناسلی

.

علاوه بر این، بسیار از بیماری هایی که از طریق رابطه جنسی منتقل می شوند ، به ویژه عفونت های ویروسی مثل HIV یا تبخال ، علائمی  شبه علائم آنفولانزا دارند که می توانند جزء علائم اولیه این بیماری های به حساب آیند. اگر در هفته های بعد از یک رابطه جنسی که در آن مراقبت های لازم را در نظر نگرفته بوده اید ، متوجه گلودرد ، تورم غدد، تب یا درد بدن شدید ، بهتر است برای اطمینان تحت آزمایش قرار گیرید.

و مهمترین نکته اینکه، اگر چیزی غیرعادی مشاهده کردید، نترسید. اصلا نگران نباشید.. مثلا جوش های مروارید شکل دور دیواره سر آلت شما اصلا  جای نگرانی ندارد. به همین ترتیب، جوش یا ناراحتی های ایجاد شده بخاطر اصلاح کاملاً طبیعی هستند. اگر اطمینان ندارید ، بهترین کار این است که قبل از هر چیز به پزشک مراجعه کنید تا ببینید که چه چیز نرمال است و چه چیز غیرطبیعی است. صبر کردن بدترین کاری است که می توانید انجام دهید. یادتان باشد: همه مردها آلت تناسلی دارند. پس اگر به چیزی شک کردید حتماً به پزشک مراجعه کنید.

 

بسیار متشکرم که تحمل فرمودید و تا پایان این پست بنده را همراهی نمودید در پایان متذکر می شود که چه دوست داشته باشید و چه نداشته باشید، تا آخر عمر آلت تناسلیتان همراه شماست. این عضو که منبع لذت و تولید مثل در شماست ، نیاز به مراقبت های جدی دارد. پس به درستی از آن مراقبت کنید و مطمئن باشید این فقط شما نیستید که از آن نفع می برید همسرتان هم به همان اندازه از شما قدردان خواهد بود...

 

 

 

 

علایم سرطان بیضه سرطان بیضه نحوه معاینه دستگاه تناسلی مردان دستگاه تناسلی مردان,بیماریهای دستگاه تناسلی مردان,پروستات,سرطان پروستات,علت تغییر اندازه ...
چکاپ دستگاه تناسلی چکاپ بیضه‌ها معاینه کردن بیضه‌ها , سرطان بیضه , علامت‌های سرطان بیضه , بهداشت جنسی , دستگاه تناسلی مردان,عکس دستگاه تناسلی مردان ...
مردها، مخصوصاً وقتی از نظر جنسی فعال باشند، باید به طور منظم آلت تناسلی خود را معاینه کنند تا وجود سرطان بیضه یا عفونت هایی که از طریق رابطه جنسی منتقل می ...
Apr 13, 2020 - بیضه ها اندام تناسلی مرد است که تولید اسپرم و هورمون تستوسترون را به عهده دارند. آنها در کیسه بیضه در زیر آلت تناسلی قرار دارند. قبل از معاینه ...- معاینات ارولوژی در ارولوژی مردان شامل درمان بیماری های ناحیه تناسلی و درمان ... اورولوژی یک تخصص جراحی است که بیماری های دستگاه ادراری مرد و زن و ...
- سوزاندن چربی ها را چند برابر سریعتر کنید ...> شاخص توده بدن ساده ترین راه برای آنکه ایده ای از درصد چربی بدن تان بدست آورید، استفاده از مقیاس ...
معاینه جنسی طول الت - پرسش 58411. تصویر کاربر زارع سه شنبه ۲۷ تیر ۹۶( 2 سال پیش) طول آلت تناسلی مردان. با سلام به آقای دکتر بنده یه فرد سنگین وزن هستم ...
بررسی تاثیرات کیست تخمدان بر ناباروری و دستگاه تناسلی · مجله پزشکان ... دستگاه وکیوم مردانه؛ سفت کننده و بزرگ کننده آلت تناسلی. دُکّان. 463 بازدید 2 هفته ...
در اینجا شما میتوانید در مورد قسمت های مختلف آلت تناسلی مرد و کیسه بیضه، و اینکه آلت ... شما می‌توانید آلت تناسلی و کیسه بیضه‌تانرا در صورت لزوم معاینه کنید.
- پزشک در معاینه بالینی، سن زن و مرد را میپرسد، وضع لگن زن، اندام ... دختر باید از آلت تناسلی مرد، کیسه بیضه، ناهنجاری‌های بیضه مطالبی بداند.
پزشک با حیرت مشغول تماشای آن ناحیه و بالا و پایین کردن آلت تناسلی بیمار شد. ... بقیه ی عکسها مربوط به بیماری های مختلفی بود که یک آلت مردانه ممکن بود در طول زندگی ... اگر نمی خواهید بنده را معاینه کنید، مطب شما را همین الان ترک میکنم، من در این ...
Jump to معاینه ناحیه تناسلی در مردان - مردها ، باید به طور منظم آلت تناسلی خود را معاینه کنند تا وجود سرطان بیضه یا عفونت های احتمالی را ...
دستگاه تناسلی مردان- رکتوم، مقعد و پروستات. اشتراک گذاری مطلب ... موضوعات : ویدئوها > ویدئو > ویدئو پزشکی > ویدئو های معاینات فیزیکی. قیمت : 20,000 تومان.
- ... شخص از جمله آلت تناسلی او مورد معاینه قرار می‌گیرد آیا در این موارد پزشک همجنس اجازه دیدن ولمس آن قسمت از بدن را ازجهت معاینه واحراز سلامتی دارد؟
خوب است خودتان کیسۀ بیضه ها و تخم ها را معاینه کنید تا یاد بگیرید بیضه ها معمولاً چگونه احساس می شوند. اینکار باعث می شود تغییرات احتمالی زودتر کشف شوند.
اورولوژیست; فیلم درمان زگیل تناسلی در مردان; متخصص زنان; متخصص پوست ... ادرار در زنان و مردان و نیز بیماری های جنسی دستگاه تناسلی را تشخیص داده و درمان می کند. ... دکتر زنان متخصص زگیل ناحیه تناسلی ممکن است آزمایش های پاپ اسمیر، معاینه ...
- آلت تناسلی از اعضای بسیار مهم و عزیز مردان است ولی اغلب شان از سر بی توجهی زیاد، کارشان به مطب من ختم می شود. مردان هنوز با معاینه شان برای ...
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
آخرين مطالب
Designed By big20.blog.ir Copyright © 2020